Стандарти і норми для рецензентів
Усі рукописи, що надходять до збірника «Вісник Університету банківської справи», піддаються подвійному сліпому рецензуванню.
Всі статті оцінюються за такими критеріями:
– оригінальність;
– актуальність;
– інноваційність;
– значення результатів у своїй галузі;
– теоретична основа та огляд вже проведених досліджень та наявних публікацій;
– грамотність, точність, значимість, читабельність і стиль написання.
До рецензування наукових статей долучаються провідні вчені у відповідній галузі наукових знань і висококваліфіковані фахівці-практики.
Рецензенти повинні мати відповідну кваліфікацію для рецензування статей. Будь-який обраний для оцінки роботи рецензент, який вважає, що його кваліфікації недостатньо для розгляду дослідження, поданого в науковій роботі, або знає, що швидкість його розгляду буде занадто низькою, повинен повідомити про це відповідального секретаря Редакційної колегії та відмовитися від процесу розгляду.
Рукопис надається рецензенту в електронному і (або) роздрукованому вигляді.
Редакція Збірника зберігає таємницю прізвищ рецензентів.
Редакція Збірника використовує механізми збереження конфіденційності матеріалів відповідно до чинного законодавства, що знаходяться на рецензуванні.
Будь-які заяви, висновки чи аргументи, які вже використовувалися раніше в будь-яких публікаціях, повинні бути відповідним чином оформлені.
Рецензент зобов’язаний звертати увагу на істотну або часткову схожість з будь-якою іншою роботою, з якою рецензент безпосередньо ознайомлений.
Обов’язки рецензентів:
– рецензенти повинні оцінювати всі подані до розгляду матеріали відповідно до визначених критеріїв. Статті мають бути розглянуті в термін не більше, ніж 2 місяці. В іншому випадку рецензенти повинні повідомити редакцію журналу про неможливість здійснення рецензування;
– Рецензенти повинні здійснювати конструктивне, комплексне, ґрунтовне рецензування всіх матеріалів, незважаючи на расову, релігійну, національну, статеву чи інституційну приналежність автора(-ів);
– Рецензенти мають здійснювати рецензування поданих матеріалів незалежно, об’єктивно та таємно; особиста критика автора (-ів) неприпустима;
– Рецензенти зобов’язані негайно інформувати редактора про статті, що містять плагіат або хибні дані;
– Рецензентам заборонено використовувати у власних дослідженнях будь-яку частину матеріалів, що знаходяться на рецензії та є неопублікованими. Це є прийнятних лише з дозволу автора (-ів);
– Рецензенти не повинні мати конфлікту інтересів з автором (-ами) та/або редактором (-ами).